Utställning

Utställning

SE* Golden shades

Moonlight by Diva

Stolt Hill´s 

TOP BREEDER

Tack vare det bästa fodret och en fantastisk support kan vi ge våra katter de bästa förutsättningarna

Hill´s

Ambassadör för Agria Breeders Club

Date

Show

Judge

Class

Results

2022-03-05

Dragör

Jurgita Gustaitiene, LT

9

CAC

2022-03-06

Dragör

Miroslaw Skotarczyk, PL

9

CAC

To be continued

SE* Sankt Halvard´s Ike

Sverak diplomerad uppfödare

Tillstånd enligt Länsstyrelsens 6 kap. 4 § djurskyddslagen (2018:1192) att bedriva uppfödning och försäljning av katt

Date

Show

Judge

Class

Results

2021-11-13

Vårgårda

Mira Fonsén, FI

12

EX 1

2021-11-14

Vårgårda

Raymond Alessandro Saetre, NO

12

EX 1

2022-03-05

Dragör

Martti Peltonen, FI

11

EX 1 + NOM

2022-03-05

Dragör

Michael Edström, SE

11

EX 1 + NOM

To be continued

SE* Golden Shades

Hot Fudge by Moon

Date

Show

Judge

Class

Results

2021-10-03

Malmö

Mira Fonsén, FI

11

EX 1

2021-10-03

Malmö

Hannah Jensen, SE

11

EX 2

To be continued

SE* Golden Shades

Bounty by CopyCat

Date

Show

Judge

Class

Results

2021-10-03

Malmö

Mira Fonsén, FI

9

CAC

2021-10-03

Malmö

Helene Lis, SE

9

CAC

To be continued

CH SE*Sankt Halvard´s

Miss Marmalade

Date

Show

Judge

Class

Results

2017-05-13

Hässleholm

Micael Edström, SE

12

EX 1

2017-06-17

Gislaved

Lene Hodal Glem, DK

12

EX 1

2017-06-18

Gislaved

Charles Spijker, NL

12

EX 1 + NOM

2017-07-01

Kalmar

Anna Wilczek, PL

12

EX 1 + NOM

2017-07-02

Kalmar

Anne Palolouma Sundholm, FI

12

EX 1 + NOM

2017-08-12

Halmstad

Lena Vencliková, CZ

11

EX 1 + BIV-T

2017-11-11

Vårgårda

Jörgen Frithiof, SE

9

EX 2

2017-11-12

Vårgårda

Raymond Alessandro Saetre, NO

9

EX 2

2017-12-09

Västra Frölunda

Malin Sundqvist, SE

9

CAC + BIV + Judge´s favorite

2017-12-10

Västra Frölunda

Jaana Jyrkinen, FI

9

CAC + BIV-T

2018-08-12

Helsingborg

Lena Nordström, SE

9

CHAMPION

2018-10-06

Vårgårda

Geir Johan Edvardsen, NO

7

CACIB

2018-10-07

Vårgårda

Jörgen Frithiof, SE

7

CACIB + BIV-V + NOM

2019-08-18

Helsingborg

Annika Berner, SE

10

CAP

2019-08-19

Helsingborg

Jörgen Frithiof, SE

10

CAP+NOM+BIS

2019-11-23

Karlshamn

Pia Nyrup, DK

10

PREMIER

GIP SE*Sankt Halvard´s Lexus

Date

Show

Judge

Class

Results

2017-02-25

Kristianstad

Yan Roca Folch, FR

12

EX 1

2017-02-26

Kristianstad

Hanne Sofie Sneum, DK

12

EX 1

2017-04-08

Malmö

Jörgen Frithiof, SE

11

EX 1

2017-05-13

Hässleholm

Micael Edström, SE

11

EX 1

2017-05-14

Hässleholm

Cristiano Sandos, IT

11

EX 1

2017-06-17

Gislaved

Lene Hodal Glem, DK

10

CAP

2017-06-18

Gislaved

Charles Spijker, NL

10

CAP + NOM

2017-07-01

Kalmar

Anna Wilczek, PL

10

PREMIER

2017-07-02

Kalmar

Anne Palolouma Sundholm, FI

8

CAPIB + NOM

2017-08-12

Halmstad

Lena Vencliková, CZ

8

CAPIB

2017-09-23

Køgehallerne, Danmark

Cristiano Sandos, IT

8

INTERNATIONAL PREMIER

2017-09-24

Køgehallerne, Danmark

Åsa Carnbrand, SE

6

CAGPIB + NOM

2017-11-11

Vårgårda

Jörgen Frithiof, SE

6

CAGPIB + NOM

2017-11-12

Vårgårda

Raymond Alessandro Saetre, NO

6

EX 2

2017-12-09

Västra Frölunda

Malin Sundqvist, SE

6

CAGPIB + NOM

2017-09-10

Västra Frölunda

Jaana Jyrkinen, FI

6

CAGPIB

2018-04-21

Malmö

Linda Riekstina, LV

6

CAGPIB

2018-04-22

Malmö

Daria Lukasik, PL

6

CAGPIB

2018-05-05

Hässleholm

Bette Lind, DK

6

CAGPIB

2018-05-06

Hässleholm

Lene Glem, DK

6

GRAND INTERNATIONAL PREMIER

2018-06-03

Gislaved

ZZvezdan Memedov, SE

4

CAPS

2019-01-26

Lille Skensved, Danmark

Marie Westerlund, SE

4

CAPS + NOM

2019-01-27

Lille Skensved, Danmark

Britta Busse, DE

4

CAPS + NOM + BIS

SE*Big Lynx´s Thyme

Date

Show

Judge

Class

Results

2018-10-06

Vårgårda

Geir Johan Edvardsen, NO

12+18

EX 1 + BIV + NOM + Domarens bästa + BIS kull

2018-10-07

Vårgårda

Jörgen Frithiof, SE

12+18

EX 1 + BIS kull

2018-12-08

Västra Frölunda

Annika Beerner, SE + Jaana Jyrkinen, FI

12+18

EX 3 + BIS kull

2018-12-09

Västra Frölunda

Kristiina Rautio, FI

18

BIS kull

2019-01-26

Lille Skensved, Danmark

Marie Westerlund, SE

11

EX 2

2019-01-27

Lille Skensved, Danmark

Britta Busse, DE

11

EX 2

2019-04-06

Åhus

Fabio Brannbilla, IT

9

CAC

S*IsaRos Lynx E-type

Date

Show

Judge

Class

Results

2019-06-09

Gislaved

Alexey Shchukin, NL

12

EX 2 + domarens favorit

2019-06-30

Kalmar

Stephane Henry, FR

12

EX 1

2019-08-18

Helsingborg

Lena Venclikova, CZ

12

EX 1

2019-08-19

Helsingborg

Charles Spijker, NL

12

EX 1

2019-09-14

Västra Frölunda

Jörgen Frithiof, SE

11

EX 1

2019-09-15

Västra Frölunda

Malin Sundqvist, SE

11

EX 1

2019-11-23

Karlshamn

Anne Gro Edstöm, NO

11

EX1 + NOM

Maine Coon MCO Mainecoons uppfödare katt

Pineberry