Shows & results

CH SE*Sankt Halvard´s

Miss Marmalade

Show results

Date

Show

Judge

Class

Results

2017-05-13

Hässleholm

Micael Edström, SE

12

EX 1

2017-06-17

Gislaved

Lene Hodal Glem, DK

12

EX 1

2017-06-18

Gislaved

Charles Spijker, NL

12

EX 1 + NOM

2017-07-01

Kalmar

Anna Wilczek, PL

12

EX 1 + NOM

2017-07-02

Kalmar

Anne Palolouma Sundholm, FI

12

EX 1 + NOM

2017-08-12

Halmstad

Lena Vencliková, CZ

11

EX 1 + BIV-T

2017-11-11

Vårgårda

Jörgen Frithiof, SE

9

EX 2

2017-11-12

Vårgårda

Raymond Alessandro Saetre, NO

9

EX 2

2017-12-09

Västra Frölunda

Malin Sundqvist, SE

9

CAC + BIV + Judge´s favorite

2017-12-10

Västra Frölunda

Jaana Jyrkinen, FI

9

CAC + BIV-T

2018-08-12

Helsingborg

Lena Nordström, SE

9

CHAMPION

2018-10-06

Vårgårda

Geir Johan Edvardsen, NO

7

CACIB

2018-10-07

Vårgårda

Jörgen Frithiof, SE

7

CACIB + BIV-V + NOM

to be continued















GIP SE*Sankt Halvard´s Lexus

Show results

Date

Show

Judge

Class

Results

2017-02-25

Kristianstad

Yan Roca Folch, FR

12

EX 1

2017-02-26

Kristianstad

Hanne Sofie Sneum, DK

12

EX 1

2017-04-08

Malmö

Jörgen Frithiof, SE

11

EX 1

2017-05-13

Hässleholm

Micael Edström, SE

11

EX 1

2017-05-14

Hässleholm

Cristiano Sandos, IT

11

EX 1

2017-06-17

Gislaved

Lene Hodal Glem, DK

10

CAP

2017-06-18

Gislaved

Charles Spijker, NL

10

CAP + NOM

2017-07-01

Kalmar

Anna Wilczek, PL

10

PREMIER

2017-07-02

Kalmar

Anne Palolouma Sundholm, FI

8

CAPIB + NOM

2017-08-12

Halmstad

Lena Vencliková, CZ

8

CAPIB

2017-09-23

Køgehallerne, Danmark

Cristiano Sandos, IT

8

INTERNATIONAL PREMIER

2017-09-24

Køgehallerne, Danmark

Åsa Carnbrand, SE

6

CAGPIB + NOM

2017-11-11

Vårgårda

Jörgen Frithiof, SE

6

CAGPIB + NOM

2017-11-12

Vårgårda

Raymond Alessandro Saetre, NO

6

EX 2

2017-12-09

Västra Frölunda

Malin Sundqvist, SE

6

CAGPIB + NOM

2017-09-10

Västra Frölunda

Jaana Jyrkinen, FI

6

CAGPIB

2018-04-21

Malmö

Linda Riekstina, LV

6

CAGPIB

2018-04-22

Malmö

Daria Lukasik, PL

6

CAGPIB

2018-05-05

Hässleholm

Bette Lind, DK

6

CAGPIB

2018-05-06

Hässleholm

Lene Glem, DK

6

GRAND INTERNATIONAL PREMIER

2018-06-03

Gislaved

ZZvezdan Memedov, SE

4

CAPS

2019-01-26

Lille Skensved, Danmark

Marie Westerlund, SE

4

CAPS + NOM

2019-01-27

Lille Skensved, Danmark

Britta Busse, DE

4

CAPS + NOM + BIS

2019-04-06

Åhus


4


2019-04-07

Åhus


4


SE*Big Lynx´s Thyme

Show results

Date

Show

Judge

Class

Results

2018-10-06

Vårgårda

Geir Johan Edvardsen, NO

12+18

EX 1 + BIV + NOM + Domarens bästa + BIS kull

2018-10-07

Vårgårda

Jörgen Frithiof, SE

12+18

EX 1 + BIS kull

2018-12-08

Västra Frölunda

Annika Beerner, SE + Jaana Jyrkinen, FI

12+18

EX 3 + BIS kull

2018-12-09

Västra Frölunda

Kristiina Rautio, FI

18

BIS kull

2019-01-26

Lille Skensved, Danmark

Marie Westerlund, SE

11

Ex 2

2019-01-27

Lille Skensved, Danmark

Britta Busse, DE

11

Ex 2

2019-04-06

Åhus




2019-04-07

Åhus




© Copyright. All Rights Reserved. Webdesign Anders Olsson

Maine Coon MCO Mainecoons kattuppfödning

Pineberry